Kupiłam sobie piłkę na Ali. Nie byłoby w tym nic dziwnego, no bo nauczyciele potrzebują piłek, gdyby nie fakt, że jest podziurawiona lepiej niż szwajcarski ser. W dodatku nie jest zepsuta, a dziury to jej główne zalety. Poznajcie więc mój kolejny top gadżet. Robi furorę we wszystkich grupach wiekowych, a niby przeznaczona dla niemowląt.
Moją dziurawą piłkę zakupiłam pod TYM LINKIEM. Od razu zaniosłam ją na zajęcia z klasami 1-3, a później do przedszkolaków oraz testowałam ją też w klasach 4-8.  Gry i zabawy z piłką na zajęciach, były hitem. Ja już wiedziałam, że będę z niej często korzystać na wiele sposobów.
PIŁECZKOWA KOSTKA
Pierwszy i najprostszy sposób wymagający użycia tylko samej piłki. To ćwiczenie podstawowych kolorów z przedszkolakami. Rzucamy piłeczką do góry, a jaki kolor zostanie na górze (lub na dole, jak kto woli) po zatrzymaniu piłki, mówi nam, że szukamy wśród kart lub w sali przedmiotu w tym samym kolorze. Proste! A fakt, że piłkę można miąć i giąć na wszystkie strony, sprawia, że spokojnie użyjemy jej już z najmłodszymi berbeciami.
HOT POTATO
Do piłki upychamy kulki z papieru, np. z obrazkami, wyrazami, bądź zadaniami. Przy 20 osobowej grupie robiłam takie z kartek A5. Piłkę puszczamy w kole i wraz z muzyką uczniowie przekazują ją sobie po kolei. Gdy piosenka ucicha, to uczeń który ma piłkę w rękach, wyciąga jedną kulkę ze środka. Troszkę gimnastyki przy tym musi być. Następnie nazywa, układa zdanie, bądź wykonuje zadanie z rozwiniętej kartki.
PODAJ DALEJ
Tutaj również potrzebujemy „nafaszerowanej” kulkami piłki. Uczniowie zadają pytania, np. „What do you want to be?” i podają jednej osobie. Ta, która złapie piłkę wydobywa kulkę i odpowiada na pytanie tym obrazkiem, który wylosowała.
PIŁKA-TELESKOP
Przez środek piłki przekładamy zrolowaną kartę obrazkową. Uczniowie po kolei zgadują co widnieje na obrazku, patrząc w rulon jak przez teleskop.
PRZEDMIOTY W KLATCE
Dziurawa piłka to idealne więzienie dla wkładanych do niej przedmiotów. Nie martwcie się to tylko na chwilę. Umieszczamy kilka rzeczy w środku, a później turlamy kulą po podłodze aż coś z niej wyleci. Następnie nazywamy uwolnioną rzecz. Możemy jeszcze ewentualnie zrobić sałatkę z owocowych podkładek na kubek z Aliexpress. Poczytacie o nich we wpisie: Aliexpressowe Owocowe Plasterki  o magicznych właściwościach
To już wszystkie inspiracje ode mnie. Jeśli spodobały Ci się moje pomysły lub użyjesz ich na zajęciach, to daj znać w komentarzu. Będzie mi bardzo miło otrzymać taki feedback!

Zapraszam także na mój Fanpage na Facebooku oraz na Instagramie.
Dołączajcie także do grupy Gotowe gry w nauczaniu języków obcych, by być na bieżąco.

ga('send', { hitType: 'event', eventCategory: 'Czytane artykuły', eventAction: 'click', eventLabel: 'http://edublogi.pl/redir.php?url=http://angschool.weebly.com/angschool-blog/dziurawa-pilka-na-zajeciach-jezykowych?utm_source=EduBlogi.pl&utm_medium=EduBlogi.pl&utm_campaign=EduBlogi.plFall Campaign' });Czytaj więcej