Do wiosennych kart przygotowałam pasujące słownictwem i grafiką Bingo. Jeśli nie wiecie o jakie flashcards chodzi zajrzyjcie do tego wpisu – click.

Plansz do bingo zrobiłam aż 16 (!), chociaż to i tak za mało na moje niektóre grupy przedszkolne, które liczą do 25 osób, ale wtedy gramy parami (jedna plansza na dwie osoby) i też jest super 🙂 . Każdy uczeń po kolei wymienia jeden wyraz i wszystkie osoby, które mają taki obrazek na planszy zakrywają go żetonem (np. zakrętka). Pierwsza osoba/para, która zakryje wszystkie obrazki krzyczy BINGO! Inną alternatywną wersją może być użycie w grze kart obrazkowych. Można ułożyć je „na kupce” na środku i uczniowie muszą po kolei odkrywać karty obrazkowe i zakrywać swoje obrazki. Karty może odkrywać nauczyciel, ale nazywają je uczniowie.

 

DOWNLOAD:

SpringBingoA4

SpringBingoA5

SpringBingoMini

ga('send', { hitType: 'event', eventCategory: 'Czytane artykuły', eventAction: 'click', eventLabel: 'http://edublogi.pl/redir.php?url=http://funglish.pl/?p=1589?utm_source=EduBlogi.pl&utm_medium=EduBlogi.pl&utm_campaign=EduBlogi.plFall Campaign' });Czytaj więcej