Hello! Tak jak zapowiadałam od kilku dni, dzisiaj przychodzę do Was z postem dotyczącym pisania pocztówki z Nowego Jorku. Do przygotowania tych zajęć zainspirowała mnie podręcznikowa lekcja z książki New Hot Spot dla klasy 5.

Postanowiłam rozszerzyć słownictwo z podręcznika oraz przygotowałam flashcards i wordcards. Kolejnym krokiem było wprowadzenie zwrotów pocztówkowych, do których również przygotowałam wordcards. Wspólnie pisaliśmy pocztówkę z Londynu i następnie z naszej miejscowości żeby poćwiczyć budowanie zdań. Uczniowie starali napisać się min. po dwa zdania do każdego podpunktu pocztówki: jaka jest pogoda, co już zobaczyliśmy, co planujemy jeszcze zobaczyć.

Ostatnim etapem była lekcja podczas której uczniowie samodzielnie pisali pocztówkę z NY i projektowali przód pocztówki. Mogli korzystać z notatek w zeszycie 🙂 Wyszło pięknie, wszyscy byli zaangażowani i każdemu udało się zdobyć świetną ocenę.

W plikach znajdziecie wszystkie wykorzystane przeze mnie materiały. Udanych zajęć!

https://drive.google.com/open?id=16BOFpHapHZa4tkmt2roFfnic38YgQmih

ga('send', { hitType: 'event', eventCategory: 'Czytane artykuły', eventAction: 'click', eventLabel: 'https://inamineofideas.wordpress.com/2019/05/17/greetings-from-new-york/?utm_source=EduBlogi.pl&utm_medium=EduBlogi.pl&utm_campaign=EduBlogi.plFall Campaign' });Czytaj więcej