▶️ W jednej z grup dla nauczycieli pojawił się dzisiaj post z zapytaniem odnośnie tego, co podarować swoim wychowankom na pożegnanie w klasie 8 (analogicznie maturalnej czy też gimnazjalnej). W (p)odpowiedzi podzieliłam się moim patentem sprzed x lat.

▶️🎁Takie prezenty niekoniecznie muszą być rzeczowe (wiadomo, to są koszta) tym bardziej, że uczniowie zapamiętają nie to co im dajemy, ale to jak się z nami czują/czuli i co czują/czuli.

▶️💡Mogę Wam zasugerować pewne rozwiązanie – jako wychowawczyni klasy gimnazjalnej (z 8 lat temu) kiedy żegnałam swoją pierwszą „wychowawczą” ekipę ▪️przygotowałam prezentację Power Point złożoną ze ▪️zdjęć, ▪️adekwatnych do ich treści haseł, ▪️a jako podkład posłużył mi prawdziwy wyciskacz łez czyli utwór grupy Manchester OSTATNI RAZ Z MOJĄ KLASĄ (to opcja dla uczniów, rodziców i nauczycieli o stalowych nerwach) 

Prezentacja została odtworzona podczas uroczystego zakończenia połączonego z galą wręczenia nagród dla uczniów, co odbywało się w sali kinowej domu kultury. Nie sądziłam, że wywrze ona takie wrażenie, dlatego z perspektywy czasu bardzo Wam polecam. 

PS 🤣Jeśli porwiecie się na tę piosenkę zadbajcie o zapas chusteczek Robicie to na własną odpowiedzialność Ja nie mogłam się sama pozbierać przez dłuższy czas na własne życzenie.

 Jeśli wykorzystujesz pomysły i materiały z niniejszego bloga na szkoleniach, które prowadzisz; na stronie Facebookowej swojej szkoły językowej; publikując ich adaptacje na łamach swojego fanpage’a; oraz w każdej innej formie, zadbaj o to, aby podać źródło w postaci: neuroteaching.blogspot.com
ga('send', { hitType: 'event', eventCategory: 'Czytane artykuły', eventAction: 'click', eventLabel: 'http://edublogi.pl/redir.php?url=http://neuroteaching.blogspot.com/2019/06/jaki-prezent-wreczyc-uczniom-na.html?utm_source=EduBlogi.pl&utm_medium=EduBlogi.pl&utm_campaign=EduBlogi.plFall Campaign' });Czytaj więcej