Uporządkuj się! – pod taką nazwą odbył się drugi czwartkowy webinar. Podczas jednej godziny nauczyciele poznali pięć darmowych dostępnych narzędzi online, które pomagają utrzymać porządek na pulpicie, w zakładkach, w prowadzonej dokumentacji.
​Okazało się, że każde z tych narzędzi przypadło do gustu obecnym nauczycielom i każde z nich też ma tyle możliwości, że nie sposób było nauczyć się wszystkiego od razu.
Dlatego treść webinaru zostanie podzielona na pięć części 🙂
Zaczynamy!

GET POCKET 
to narzędzie, które pozwoli Wam zapisać wszystkie ciekawe linki w jednym miejscu oraz odpowiednio opisać, aby później z łatwością znaleźć. A to wszystko dzięki słowom kluczom, które musicie dodać.
Dzięki temu narzędziu skończycie kolekcjonowanie linków w zakładkach, których później często nie można znaleźć 😀

Wchodzimy na stronę www.getpocket.com.
Najpierw musimy się zarejestrować – można to zrobić za pomocą konta Google, lub każdego innego maila.
Gdy już się zarejestrujecie pojawi się taka strona, która zapewne na początek będzie u Was pusta 😉
Żeby dodać pierwszy link klikamy w prawym górnym rogu plusik.
Wstawiamy w pole adres strony, która nas zainteresowała i klikamy zapisz.
Dodana strona pojawi się na naszej liście. Teraz rozwijamy trzy kropeczki które pojawiają się w prawym dolnym rogu zapisanego artykułu. TAG – to miejsce, gdzie otagujemy naszą stronkę.
Tagi to nic innego jak słowa klucze. Musimy zapisać takie pod jakimi później łatwo będzie nam znaleźć ten materiał. Wpisujemy słowo, enter, słowo, enter … i zapisujemy!
Za jakiś czas będziemy chcieli odnaleźć wszystkie zapisane artykuły dotyczące QUIZÓW.
​Wybieramy słowo tagi 
I pojawia nam się nasza lista słów kluczowych. Klikając na wybrane słowo, otworzą się wszystkie artykuły zapisane pod takim tagiem.
Get pocket umożliwia też dodawanie stron już z poziomy danej strony. Aby móc to zrobić musimy dołączyć przycisk POCKET do górnego paska .. jak niżej. 
 Get pocket znajdziecie również w sklepie Play i App Store, dzięki czemu możecie zapisywać również artykuły znalezione na telefonie 😉

Jak Wa się podoba ta strona/ aplikacja?
Będziecie korzystać? Będziecie mieć teraz porządek?!

​Mam nadzieję, że pomogłam 😉

ga('send', { hitType: 'event', eventCategory: 'Czytane artykuły', eventAction: 'click', eventLabel: 'http://edublogi.pl/redir.php?url=https://katarzynadrausal.weebly.com/najnowsze-wpisy/uporzadkuj-sie-czyli-jak-nie-zginac-w-gaszczu-materialow-czesc-1?utm_source=EduBlogi.pl&utm_medium=EduBlogi.pl&utm_campaign=EduBlogi.plFall Campaign' });Czytaj więcej