„Story Cards – let’s talk” to ciekawy zestaw kart konwersacyjnych, które zmotywują Twoich uczniów do ułożenia zwykłych i niezwykłych hiistorii….

Długo mnie tu nie było, ale przyszedł czas na reaktywację. Nayczanie zdalne pewnie pochłania większość Waszego, więc postanowiłam podzielić się materiałami, które wspomogą uczniów w procesie mówienia.

Speaking jest niezwykle ważną umiejętnością, jednakże ilość czasu na jego ćwiczenie jest dość ograniczona. Dlatego też warto wpleść ćwiczenia konwersacyjne wszędzie, gdzie jest to możliwe. Sądzę, że nawet warto zrezygnować z kilku tradycyjnych zadań na rzecz „mówienia”. Co więcej, poprzez ćwiczenia konwersacyjne można utrwalić i powtórzyć zarówno każdy dział tematyczny jak i zakres gramatyczny.

Czy na blogu znajdę więcej materiałów do „speaking’u”?

Jak najbardziej. Kategoria „Speaking” jest bardzo rozbudowana. Znajdują się materiały dla uczniów młodszych oraz starszych. Ponadto, na blogu znajdziesz tam także uniwersalne plansze, do których możesz wykorzystać karty z pytaniami.

karty konwersacyjne z pytaniami,karty egzaminacyjne,Story Builder Cards – budowanie wypowiedzi na podtsawie podpowiedzi,Roll a story – tworzenie opowiadania na podstawie podpowiedzi,gry.

Zaglądam : )

Co znajduje się w zestawie „Story Cards – let’s talk”?

Pakiet składa się z 6 kart oraz prezentacji, którą z powodzeniem można wykorzystać na zajęciach online oraz stacjonarnych.

Jak używać kart?

Uczniowie układają wypowiedź pisemną na podstawie dostępnych obrazków i wyrazów.
Klasę dzielimy na zespoły, które ustalają 5 dodatkowych słów. Następnie układają historyjkę.
Uczniowie tworzą zdanie złożone wykorzystując podpowiedzi z karty.

Pobieram „Speaking Cards – let’s talk”

Pobieram „Speaking Cards – let’s talk” w formie prezentacji

Jeśli chcesz być na bieżąco – zapraszam na fanpage na Facebooku:

 English Freak oraz profil  INSTAGRAMOWY.

Artykuł Story Cards – let’s talk pochodzi z serwisu englishfreak.pl.

ga('send', { hitType: 'event', eventCategory: 'Czytane artykuły', eventAction: 'click', eventLabel: 'https://www.englishfreak.pl/2021/04/story-cards-lets-talk.html?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=story-cards-lets-talk?utm_source=EduBlogi.pl&utm_medium=EduBlogi.pl&utm_campaign=EduBlogi.plFall Campaign' });Czytaj więcej